Hotel 1231 Toruń
  • TripAdvisor

Rezerwacja online

Oferta specjalna

Poniżej przedstawiamy kilka dodatkowych ciekawych atrakcji dla grupy zorganizowanych oraz Gości indywidualnych idealnie nadających się na zapoznanie z klimatem Torunia w myśl hasła „GOTYK NA DOTYK”:

Zwiedzanie sąsiadujących z Hotelem 1231 Ruin Zamku Krzyżackiego w nocy z pochodniami. Jest to 45 minutowy spacer z pochodniami po podziemiach z przewodnikiem w stroju krzyżackim.

Doskonałą zabawą jest wizyta w Muzeum Żywego Piernika. Jest to muzeum interaktywne: w odtworzonej XVI-wiecznej piernikarni odbywa się produkcja pierników według starych receptur, w tradycyjny sposób oraz posługując się narzędziami, jakich używano 500 lat temu. Zwiedzający biorą aktywny udział w pokazie pomagając wyrobić ciasto piernikowe: przesiewają mąkę, ubijają w moździerzu korzenie, etc. Następnie, przy pomocy oryginalnych form kształtują z ciasta własne pierniki, które po wypieczeniu zabierają jako pamiątkę z muzeum. Gospodarzem pokazu jest słynny Mistrz Piernikarski, któremu pomagają  Wiedźma Korzenna i czeladnicy.

Zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na światową listę zabytków UNESCO z przewodnikiem. Czas trwania oraz trasy są dopasowywane do indywidualnych oczekiwań Gości.

Wizyta w cieszącej się największą popularnością atrakcji toruńskiej - Planetarium.

Dla najmłodszych polecamy gorąco wizytę w niezwykłym Teatrze lalek – BAJ POMORKI – Sąsiaduje on bezpośrednio z Hotelem 1231 i przenosi swoich widzów w unikalny świat magii i dziecięcych marzeń. BAJ POMORSKI organizuje największy i najstarszy Festiwal Teatrów dziecięcych w Polsce - Międzynarodowe Toruńskie Spotkania Teatrów Lalek.

Dodatkową atrakcją w okresie wiosenno-letnim jest niepowtarzalna możliwość podziwiania panoramy Toruńskiej Starówki z pokładów STATKÓW Wanda oraz Wiking, które zabiorą one wszystkich zainteresowanych na 40-minutowy rejs po Wiśle